Kurs SCL Siemens S7-1500, polecicie ?

Kurs SCL Siemens S7-1500, polecicie ?

Czy orientujecie się coś na temat kursu zaawansowanego tia portal? Znajomy kończył i dość szybko udało mu się znaleźć pracę. Jestem po studiach, ale brakuje mi praktyki.

mario72k

Posty: 4

 
Nie korzystałem z żadnego kursu, więc trudno mi pomóc w tej kwestii. Może poszukaj na blogach o tematyce siemens simatic s7 300 w tia portal. Tam polecają wiele porządnych firm oferujących szkolenia.

namok

Posty: 12

 
Osobiście skłaniałbym się najpierw na Programowanie SIMATIC S7-300 – poziom podstawowy. Wiem już dużo na ten temat. Odpowiednio jestem samoukiem, niemniej jednak brakuje mi możliwości wykonywania ćwiczeń. Podobno na kursach w Katowicach mają mnóstwo praktyki. Tyle, iż potrzebuję jeszcze konkretnych opinii na temat szkoleń.

Marioleczka

Posty: 4

 
No pewnie, że powtarzają. Nie wydawałbym pieniędzy na podstawy. Zresztą tak też zrobiłem. Teraz kończyłem kurs zaawansowany programowanie lad siemens simatic s7 300 tia portal. Po prostu kompleksowo :)

Marti

Posty: 20

 
Tego typu kursy nie należą do tanich. Ale tak jak już tu ktoś pisał, są super pod kątem praktyki. Nawet gdybyś przeczytał mnóstwo książek w temacie sterowników przemysłowych, to nie nauczysz się programowania siemens simatic s7 1200 bez ćwiczeń. Ukończyłem dwa szkolenia w Warszawie i nie żałuję wydanych pieniędzy.

derbuś56

Posty: 12

 
Możesz spróbować tutaj http://plcspace.pl/kurs-stacjonarny/komunikacja-tia-portal/. Polecam, ponieważ sam kończyłem tutaj szkolenie stacjonarne z programowania PLC.

Hoteowo24h

Posty: 11

 
A jakieś konkretne szkolenie stacjonarne polecacie w Poznaniu? Może bym się skusił, albowiem siemens simatic s7 300 oraz tia portal nie do końca mam opanowane. Gdyby udało mi się znaleźć jakiś sensowny kurs, który nie będzie drogi, to na pewno by mi takie zajęcia pomogły.

MiSER

Posty: 21

 
Zacznę od kursu zaawansowanego, bo jakoś z programowaniem w scl mam trochę problemów. Nie są mi obce sterowniki siemens simatic s7 1200, ale warto przygotować się z tego tematu najlepiej, jak tylko można. Nie chciałbym być pracownikiem niższego szczebla :D

Yuri20

Posty: 12

 
Nie trać czasu na kursy online. Takich jest wiele, a one nic nie dają. Najlepszy jest kurs stacjonarny. Masz pewność, iż będzie wiele praktyki i nagranie do domu. W każdej chwili możesz wrócić do tematów.

Laleczka

Posty: 19

 
Teraz będę kończył programowanie SIMATIC S7-1200 na poziomie zaawansowanym. To już mój trzecie kurs w tym roku. Jestem już wiele do przodu, patrząc na to, co umiałem. W Warszawie jest wiele ciekawych szkoleń, na jakie pożądane byłoby zwrócić uwagę. Pozdrawiam.

asulka33

Posty: 7